MİDE BOTOKSU

image123

MİDE BOTOKSU NEDİR ?

  

Botoks kullanım alanı oldukça geniş olan bir ilaçtır. Estetik amaçlı kullanımının yanı sıra son yıllarda şişmanlık tedavisi için de kullanılmaya başlanmıştır. 


Tüm dünyada yaklaşık 15 yıldır mideye uygulanmaktadır. Sinir uçlarına etki eder ve kasların çalışma prensibini değiştirir. 


İştah hormonu salgılayan bölgelere uygulanarak, tokluk süresinin uzun olmasını ve iştahın azalmasını sağlar. Mide kaslarının kasılmasını etkiler ve mideden besinlerin daha uzun sürede boşalmasını sağlar. 

NASIL BİR İŞLEMDİR?

  

İşlem endoskopik olarak gerçekleştirilir ve midenin belli bölgelerine botoks enjeksiyonu yapılır. İşlem öncesi mide muayene edilerek değerlendirilir ve botoks işlemine uygunluk kontrol edilir. 


Yaklaşık 10-15 dakika sürer. 


İşlem sedasyon altında yapılır. İşlem sonrasında hastanede kalış gerektirmez ve aynı gün içerisinde günlük yaşantı devam eder. 


İşlem etkisini ertesi gün göstermeye başlar ve etki 15. günde üst seviyeye çıkar.

MİDE BOTOKSU İLE NE KADAR KİLO KAYBEDİLİR?

  


Bireyler işlem sonrası sağlıklı bir beslenme planı ve düzenli fiziksel aktivite ile birlikte fazla kilolarının %50 ‘sine veda edebilirler. Kilo kaybı miktarı ve hızı tamamen bireyseldir. 


Midenin boşalma süresi uzadığı için; düzenli fiziksel aktivite ile de desteklendiğinde doğru kilo verme sağlanır. 


İşlemin etki süresi 4 ile 6 ay arasındadır. Bu 6 ay süresinde birey yeni yaşam tarzına adapte olarak, ideal kilosuna kavuşabilir. Fakat eğer gerekli görülürse 3-4 defaya kadar tekrarlanabilen bir işlemdir. 

HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

  

İşlemin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Hamile ve emzirme döneminde uygulanması önerilmez. İşlem sonrası başarı için hazır gıdalardan ve kalorisi yüksek besinlerden uzak durulması gerekir. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme programı uygulanması önerilir. Şişmanlık tedavisi için kolay ve konforlu bir yöntemdir, diyete uyumu artırır.

MİDE BOTOKSU NEDİR?

  • Mide Botoksu Nedir ?

MİDE BOTOKSU UYGULAMASI SONRASI

  • Mide Botoksu Uygulaması Sonrası Hastamızın Görüşleri...

MİDE BOTOKSU UYGULAMASI

  • Mide Botoksu